Postimet e fundit

Tre mënyra si të ulni tensionin menjëherë!

Tre mënyra si të ulni tensionin menjëherë!

Jeni me tension të lartë? Doktori ju ka përshkruar ilaçe, po në disa raste ato nuk bëjnë punë? Ka disa zgjidhje emergjente si mund të ulni tensionin menjëherë, kudo që jeni. Mjafton të keni produktet e duhura. 1. Sodë buke dhe uthull Ju duhet: 1 […]

Pse duhet të hani mjaltë me hudhër me stomakun bosh

Pse duhet të hani mjaltë me hudhër me stomakun bosh

Jemi zyrtarisht në stinën e virozave dhe nëse doni të shpëtoni nga antibiotikët, po ju japim një recetë të thjeshtë, zbatimi i së cilës për pak kohë bën mrekulli në organizëm. Përveç kësaj, nëse konsumoni përbërjen e mëposhtme, ashtu siç vepronin edhe romakët e lashtë, […]

Doktorët kërkojnë ndalimin e përdorimit të Ibuprofenit mbi 40-vjeç – arsyeja

Doktorët kërkojnë ndalimin e përdorimit të Ibuprofenit mbi 40-vjeç – arsyeja

Në ditët e sotme shumë njerëz përdorin në jo pak raste ibuprofenin, në të gjitha markat tregtare të tij, për të shpëtuar nga dhimbjet e kokës, kyçeve, kurrizit, apo çdo lloj dhimbje tjetër. Edhe pse është një zgjidhje e shpejtë edhe praktike, ajo vjen me […]

Kafe dhe Çaj Kombinimi Ideal Kundër Demencas dhe Atakut

Kafe dhe Çaj Kombinimi Ideal Kundër Demencas dhe Atakut

Nuk dua të bëj reklamë kafeje apo çaji, por të vërtetat duhen thënë: në këtë rast studimet më të fundit për ata që konsumojnë kafe dhe çaj gjatë ditës së tyre. Konsumi i kafes dhe çajit ul ndjeshëm mundësinë që të prekeni nga sëmunndjet e […]

Biskota të shijshme për Vetëm 15 Minuta

Biskota të shijshme për Vetëm 15 Minuta

Nëse edhe ju si unë, keni fëmijë ‘llupësa’ pas brumërave dhe ëmbëlsirave, po ju jap një recetë të shijshme për ta në mënyrë që mos ti drejtohen pastiçerive apo dyqanit të lagjes. Për vetëm 15 minuta mund të bëni disa biskota të shijshme, që shkrijnë […]

3 Mënyra Si të Hiqni Pesticided nga Frutat dhe Perimet

3 Mënyra Si të Hiqni Pesticided nga Frutat dhe Perimet

Konsumi i fruta perimeve rrit dhe riskun e marrjes me to edhe të pesticideve të dëmshme për trupin por edhe baktereve. Por ka 3 mënyra të thjeshta se si mund t’i shmangni ato. Çdo gjë duhet larë para se të konsumohet, edhe sallatat e gatshme […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial