Month: February 2021

Studimi/ Vitamina D Redukton Vdekjet nga Covid-19 me 64%

Studimi/ Vitamina D Redukton Vdekjet nga Covid-19 me 64%

Nëse nuk e keni bërë ende një analizë të vitaminës D, duhet ta bëni. Veçanërisht kur vendi po përballet me nivele shumë të larta të infeksioneve për shkak të Covid-19 dhe vdekshmëria ka arritur majat gjatë muajit Shkurt. Studimi më i fundit Spanjoll zbuloi se […]

Përdorni këtë Përzierje në vend të Antibiotikut

Përdorni këtë Përzierje në vend të Antibiotikut

Antibiotikët janë barnat më të përshkruar gjatë dimrit, veçanërisht për njerëzit që bien pre shpejt të virozave dhe infeksioneve të ndryshme. Por përpara se të ndalni vrapin në farmaci, provoni një përzierje të thjeshtë dhe ekonomike. Mjaltë me tumerik: antibiotiku që ju duhet dhe funksionon […]

Gogozhare Speciale për 30 Minuta

Gogozhare Speciale për 30 Minuta

Në këto ditë të ftohta dimri asgjë nuk shijon më shumë se një pjatë e ngrohtë groshë me turshi apo gogozhare të bëra vetë. Ju duhet vetëm pak kohë dhe përbërësit e duhur për pjatën më të shijshme të gogozhareve që keni ngrënë ndonjëherë. Përbërësit […]

Zgjidhni Burimet Natyrale të Vitaminës C – Receta

Zgjidhni Burimet Natyrale të Vitaminës C – Receta

Kjo është shporta që çdokush duhet ta ketë në shtëpi. Jo vetëm për ngjyrat e bukura të frutavve të stinës por edhe për shijen fantastike dhe vitaminat që ju mbrojnë nga virozat e shumta. Në këto kohë të vështira pandemie, vitaminat nuk duhet të mungojnë […]

Një Supë Krem Brokoli për të Lëpirë Gishtat

Një Supë Krem Brokoli për të Lëpirë Gishtat

Ka aq shumë receta supash sa nuk do të dilnin ditët e një viti të tërë. Por po ju japim një recetë unike: të shpejtë, super të shëndetshme dhe e përshtatshme edhe për veganët. Për 4 persona ju nevojiten: 2 brokoli të vogla; 3 patate […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial