Month: May 2021

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Nëse fëmijët tuaj, janë ashtu si të mitë dhe lënë kokën pas brumërave, ka një zgjidhje disi të shëndetshme për t’ja plotësuar këtë dëshirë: shpejt dhe në mënyrë të shijshme. Mjafton të ndryshoni disa produkte, t’i zëvendësoni ato me produkte më të shëndetshme dhe brumërat […]

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Gjithnjë e më shumë doktorët po këshillojnë konsumin e ujit esëll për një sërë të mirat që i sjell organizmit nga pastrimi, lehtësimi i dhembjeve të ndryshme, përthithja e vitaminave nga ushqimi e deri tek parandalimi i kancerit. Uji ka fuqinë të trajtojë shumë probleme […]

Salca e Shtëpisë për Makarona që do ju Nderojë Gjithmonë

Salca e Shtëpisë për Makarona që do ju Nderojë Gjithmonë

Mjaftojnë 5 ingredientë të shëndetshëm për salcën perfekte për çdo makaronë dhe do të nderoheni para gjithë familjes dhe miqve. Përbërësit 3 Domate të mëdha – Pak kalori, shumë vitaminë C dhe K. Forcojnë imunitetin, mbrojnë zemrën, sytë, lëkurën dhe kockat. (100 Lek) 3 lugë […]

Humbni Peshë me Këtë Pije Fantastike

Humbni Peshë me Këtë Pije Fantastike

Nëse bëni pjesë tek njerëzit që nuk kurseheni tek ushqimet e gatshme, ka një zgjidhje të përmirësoni shëndetin shpejt dhe mirë. Nëse e pini çdo ditë një gotë të tillë për shtatë ditë rresht jo vetëm do të pastroni tërë pisllëkun që keni përthithur nga […]

Doza e Frutave që ju Duhet Pasdite

Doza e Frutave që ju Duhet Pasdite

Kjo është gjithçka që ju duhet për të shuar urinë para darkës, siguruar dozën ditore të vitaminës C dhe marrë sasinë e duhur të Potasit dhe fibrave. Ky tas me fruta është lehtësisht i tretshëm, ka sheqer natyral aspak të dëmshëm, shume fibra, antioksidantë dhe […]

Ushqimet që (Para) Ndalojnë Rënien e Flokëve

Ushqimet që (Para) Ndalojnë Rënien e Flokëve

Një dietë e mirë nuk mban vetëm doktorin larg por edhe ndihmon nga fenomene të ndryshme që ndodhin gjatë stinëve, veçanërisht në mbrojtjen e shëndetit të flokëve. Nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshëm që nuk mbeten në krëhër duhet të ndryshoni dietë. Çfarë ndihmon? […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial