Month: January 2020

Përballoni të Ftohtin me ‘Sallatën e Dashurisë’

Përballoni të Ftohtin me ‘Sallatën e Dashurisë’

Me vetëm dy përbërës dhe pak fantazi mund të kompozoni një sallatë fantastike në këtë periudhë. Pse jo të përfshini edhe fëmijët në përgatitje, jo vetëm që do të argëtohen por do ta shijojnë dhe nuk do të bëjnë naze në konsumimin e saj. Zgjodha […]

10 Ushqimet e Një Diete Perfekte

10 Ushqimet e Një Diete Perfekte

Një ushqim i vetëm, qoftë ky edhe një super-ushqim nuk mund të të ofrojë të gjithë nutrintët dhe energjinë që një personi i duhet përgjatë një dite. Udhëzimet ushqimore 2015-2020 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ju sugjerojnë që të bëni zgjedhjet e duhura për […]

Petulla të Shijshme me Kefir

Petulla të Shijshme me Kefir

Nëse jeni në kërkim të një recete të re, të thjeshtë, të shijshme dhe mbi të gjitha të shëndetshme, e kemi diçka për ju. A keni provuar ndonjëherë petulla me kefir? Janë thjesht fantastike dhe mbi të gjitha të lehta dhe ju ndihmojnë në tretje […]

Zgjidhni Gjithmonë Avokadon

Zgjidhni Gjithmonë Avokadon

Niseni pazarin e ditës me avokado dhe arsyet pse duhet ta bëni këtë janë të shumta. Edhe pse përdoren gjerësisht në kuzhina si perime, realisht avokadot janë fruta, të shijshme, të mira dhe mbi të gjitha super-ushqyese. Më poshtë po ju rendisim përfitimet e shumta […]

Niseni 2020 duke Rritur Nivelet e ‘Hormonit të Dashurisë’

Niseni 2020 duke Rritur Nivelet e ‘Hormonit të Dashurisë’

Pse të mos e nisim këtë vit të ri me më shumë dashuri. Të lemë pas stresin, nervat, lodhjen, çdo gjë që na bën të ndihemi keq dhe ta bëjmë jetën pak më rozë. Në fakt përtej ‘premtimeve’ të vitit të ri, ka një mundësi […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial