Darka

Si të Përgatisni në Shtëpi Kastraveca Turshi më të Shijshëm se ato në Dyqan

Si të Përgatisni në Shtëpi Kastraveca Turshi më të Shijshëm se ato në Dyqan

Është koha perfekte për të përfituar nga çmimet e ulëta të fruta perimeve dhe për të bërë zahiretë e dimrit. Nëse pëlqeni kastravecat turshi, receta që po ju propozojmë është më e lehta e mundshme dhe do t’ju sigurojë turshi për të paktën 6 muaj. […]

Sallata më e Thjeshtë dhe më e Shëndetshme

Sallata më e Thjeshtë dhe më e Shëndetshme

Përfitoni në këtë moment nga perimet e stinës që na favorizojnë të shijojmë çdo ditë një sallatë të shijshme, plot me vlera ushqimore, të lehtë për tu përgatitur dhe mbi të gjitha pa kosto të larta. Përbërësit 15 kokrra domatina (domate të vogla) 1 kastravec; […]

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Nëse fëmijët tuaj, janë ashtu si të mitë dhe lënë kokën pas brumërave, ka një zgjidhje disi të shëndetshme për t’ja plotësuar këtë dëshirë: shpejt dhe në mënyrë të shijshme. Mjafton të ndryshoni disa produkte, t’i zëvendësoni ato me produkte më të shëndetshme dhe brumërat […]

Salca e Shtëpisë për Makarona që do ju Nderojë Gjithmonë

Salca e Shtëpisë për Makarona që do ju Nderojë Gjithmonë

Mjaftojnë 5 ingredientë të shëndetshëm për salcën perfekte për çdo makaronë dhe do të nderoheni para gjithë familjes dhe miqve. Përbërësit 3 Domate të mëdha – Pak kalori, shumë vitaminë C dhe K. Forcojnë imunitetin, mbrojnë zemrën, sytë, lëkurën dhe kockat. (100 Lek) 3 lugë […]

Salcë Avokado për të Shoqëruar Çdo gjë

Salcë Avokado për të Shoqëruar Çdo gjë

Shumë salca të ndryshme që blini nëpër supermarkete për të shoqëruar pjatat kryesore, lyer bukën dhe çdo gjë tjetër mund të jenë të shijshme por janë të mbushura me konservantë që ju mbeten gjatë në trup dhe mbi të gjitha edhe kushtojnë. Ndaj preferoj që […]

Sallatë Spinaqi për një Darkë të Lehtë dhe të Shëndetshme

Sallatë Spinaqi për një Darkë të Lehtë dhe të Shëndetshme

Spinaqi është i njohur për vitaminat e shumta që përmban, veçanërisht A dhe C. Atëherë përse të mos e përdorim në çdo vakt? Më poshtë po ju japim një recetë të thjeshtë, të shijshme dhe të shëndetshme që mund ta përdorni gjatë vaktit të drekës […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial