Yoga

Kafe dhe Çaj Kombinimi Ideal Kundër Demencas dhe Atakut

Kafe dhe Çaj Kombinimi Ideal Kundër Demencas dhe Atakut

Nuk dua të bëj reklamë kafeje apo çaji, por të vërtetat duhen thënë: në këtë rast studimet më të fundit për ata që konsumojnë kafe dhe çaj gjatë ditës së tyre. Konsumi i kafes dhe çajit ul ndjeshëm mundësinë që të prekeni nga sëmunndjet e […]

Arsyet pse Miliona Njerëz Pijnë Matcha Çdo Ditë

Arsyet pse Miliona Njerëz Pijnë Matcha Çdo Ditë

Të gjithë besoj njiheni me vetitë anti-oksiduese, energjike të çajit jeshil. Por a keni dëgjuar për çajin jeshil ‘matcha’? Me origjinë nga Japonia? Miliona e dinë, por ne po shkruajmë për ata që ende nuk e dinë për të zbuluar vetitë e tij të mahnitshme […]

Shenjat e Trupit që Ju Paralajmërojnë se Duhet të ‘Detoksifikoheni’

Shenjat e Trupit që Ju Paralajmërojnë se Duhet të ‘Detoksifikoheni’

Nëse prej kohësh po ndiheni në faj se keni konsumuar shumë ‘pisllëqe’, nuk jeni kursyer me sheqerin apo alkoolin, ndoshta duhet të dëgjoni trupin tuaj edhe të ndryshoni. Ai është i pari që ju lajmëron se duhet të bëni kthesë, pse jo të agjironi për […]

Pija që ju ‘Zhduk’ Celulitin Para Verës

Pija që ju ‘Zhduk’ Celulitin Para Verës

Mund të merrni shumë masa për të përmirësuar pamjen para se të zhvisheni në plazh, por kjo që po ju sugjerojmë nuk është e kushtueshme, por e shijshme. Një pije e tillë është provuar se redukton celulitin e ri dhe atë të vjetër, tek e […]

6 Arsye për të Lexuar më Shumë

6 Arsye për të Lexuar më Shumë

Së fundmi kam zbuluar se leximi jo vetëm redukton stresin, ndihmon me gjumin por edhe të zgjat jetën. Nga kërkimet e shumta në internet pashë një studim interesant të bërë tek njerëzit që lexojnë, të paktën 1 libër në muaj dhe rezultati ishte mahnitës, jetëgjatësia […]

Çaji që Vret Bakteret e Gojës dhe Pastron Mushkëritë

Çaji që Vret Bakteret e Gojës dhe Pastron Mushkëritë

Nëse keni mishra dhëmbësh të irrituara, sekrecione të shtuara apo çdo lloj infeksioni të thjeshtë në pjesët e gojës (që lulëzojnë në këtë periudhë) një çaj ju bën shumë punë në mënyrë të menjëhershme. Përbërësit Pak xhinxher i prerë hollë; 1 shkop kanelle ½ lugë […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial