Detoksifikim

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Gjithnjë e më shumë doktorët po këshillojnë konsumin e ujit esëll për një sërë të mirat që i sjell organizmit nga pastrimi, lehtësimi i dhembjeve të ndryshme, përthithja e vitaminave nga ushqimi e deri tek parandalimi i kancerit. Uji ka fuqinë të trajtojë shumë probleme […]

Ujë me Kripë e Limon – Sekreti i Jetëgjatësisë

Ujë me Kripë e Limon – Sekreti i Jetëgjatësisë

Nëse bëni pjesë në 20% e personave që vuajnë nga dalja jashtë në mënyrë të rregullt dhe shqetësoheni për këtë, po ju rrëfejmë një ‘hile’ për të shpëtuar njëherë e mirë me ujë, kripë dhe limon. Përpara se të drejtoheni në farmaci për përbërje të […]

‘Ilaçi’ i Pavdekësisë

‘Ilaçi’ i Pavdekësisë

Mund të mos ta keni hasur më parë, pasi nuk është aq e njohur, por nëse dëshironi të zgjasni jetën (sipas shkencës) me të paktën 16 vjet duhet ta përfshini të paktën një herë në javë në dietën tuaj ditore. Bëhet fjalë për kërpudhën Reishi, […]

Pija Detoks që ju Lehtëson Menjëherë

Pija Detoks që ju Lehtëson Menjëherë

Nëse ndiheni të fryrë, të sikletosur, keni ngrënë shumë apo keni ngrënë keq, një pije e thjeshtë mund t’ju bëjë punë. Në fakt jo vetëm që ju bën mirë dhe ju çliron nga pasojat e konsumit të ushqimeve të këqija menjëherë, por edhe ju pastron […]

Limonatë me Turmenik Kundër Ankthit dhe Depresionit

Limonatë me Turmenik Kundër Ankthit dhe Depresionit

Gojëdhënat thonë se një pije e tillë mund të luftojë depresionin më mirë se sa ilaçe të njohura si ‘Prozac’. Kjo mbetet për tu provuar, por nëse jeni ngritur me humor të keq, asgjë nuk ju pëlqen dhe keni nevojë për diçka për të kaluar […]

Pija Anti-Inflamatore që ju Duhet Këto Kohë

Pija Anti-Inflamatore që ju Duhet Këto Kohë

Nëse doni të ulni inflamacione të ndryshme në trupin tuaj dhe jeni ‘fan’ të lëngjeve të frutave, kemi një zgjidhje. Një pije të shëndetshme dhe efektive për t’ju çliruar nga kthetrat e inflamacionit kudo ku mund të jetë ai. Është e thjeshtë dhe e shijshme. […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial