Erëza

Arsyet pse Miliona Njerëz Pijnë Matcha Çdo Ditë

Arsyet pse Miliona Njerëz Pijnë Matcha Çdo Ditë

Të gjithë besoj njiheni me vetitë anti-oksiduese, energjike të çajit jeshil. Por a keni dëgjuar për çajin jeshil ‘matcha’? Me origjinë nga Japonia? Miliona e dinë, por ne po shkruajmë për ata që ende nuk e dinë për të zbuluar vetitë e tij të mahnitshme […]

Çaji që Vret Bakteret e Gojës dhe Pastron Mushkëritë

Çaji që Vret Bakteret e Gojës dhe Pastron Mushkëritë

Nëse keni mishra dhëmbësh të irrituara, sekrecione të shtuara apo çdo lloj infeksioni të thjeshtë në pjesët e gojës (që lulëzojnë në këtë periudhë) një çaj ju bën shumë punë në mënyrë të menjëhershme. Përbërësit Pak xhinxher i prerë hollë; 1 shkop kanelle ½ lugë […]

3 Llojet e Njerëzve që nuk duhet të Konsumojnë Xhinxher

3 Llojet e Njerëzve që nuk duhet të Konsumojnë Xhinxher

Xhinxheri është një superushqim dhe duhet të jetë pjesë e dietës së përditshme por, kjo nuk vlen për të gjithë. Edhe pse ajo përdored masivisht për të reduktuar simptomat e gripit, ulur inflamacionin për të përmirësuar tretjen apo për shëndetin e zemrës, tre kategori njerëzish […]

6 Arsye pse Nuk Duhet të Hidhni Lëkurat e Qepëve dhe Hudhrave

6 Arsye pse Nuk Duhet të Hidhni Lëkurat e Qepëve dhe Hudhrave

Mund të duket e çuditshme por mos i hidhni lëkurët e qepëve apo hudhrave kur i qëroni. Ato kanë shumë përdorime dhe përfitime fantastike për shëndetin. A mund ti hani lëkurët e qepëve apo hudhrave? Ndosht jo, por kjo nuk do të thotë që ti […]

Mrekullitë e Rukolës për Zemrën, Trurin dhe….

Mrekullitë e Rukolës për Zemrën, Trurin dhe….

A e dini që rukola bën mrekulli për shëndetin. Ajo gjethja e vogël plot shije ju ndihmon më shumë se sa mund ta imagjinoni. Më poshtë po ju japim disa përfitime për shëndetin që do t’ju bëjnë të shihni rukolan më sy tjetër. Lufton kancerin […]

Përballoni Dimrin me ‘Shot-sin’ e Imunitetit

Përballoni Dimrin me ‘Shot-sin’ e Imunitetit

Është fare e thjeshtë për tu përgatitur por edhe e shijshme. Përveçse ju forcon imunitetin, ju jep një mburojë ndaj virozave të stinës, pse jo edhe Covid-19. Përzieni Lëngun e 1 portokalli; 3 fije të holla xhinxheri; ½ lugë kafe turmenik; ½ lugë kafe piper […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial