Month: March 2021

Zgjidhni Rrepat, Mbani Larg Covid-19

Zgjidhni Rrepat, Mbani Larg Covid-19

Sa t’ju vijë rradha të vaksinoheni, përpiquni të ushqeheni sa ma mirë të përmirësoni imunitetin që ju mbron nga Covid-19. Rrepat janë të pasura me hekur dhe vitaminë C, dy vitamina kyçe për të pasur imunitet të fortë. Sa më shumë t’i përfshini në dietën […]

Fruta-Perimet që Luftojnë Stresin

Fruta-Perimet që Luftojnë Stresin

Ajo çka konsumoni në dietën e përditshme ndikon shumë në nivelet e stresit. Ja pse duhet të përzgjidhni me kujdes se çfarë do të hani çdo ditë për të qenë të lumtur dhe të qetë. Zgjidhni fruta-perimet jeshile Lakrat kale, thjerrëza, lakra të ndryshme, sallata […]

Kec i Marinuar me Verë për të Lëpirë Gishtat

Kec i Marinuar me Verë për të Lëpirë Gishtat

Nëse e keni ndarë mendjen të abuzoni paksa në fundjavë, më mirë të abuzoni me një kec të njomë, i cili ka dhe kohën. Një kofshë keci të njomë mjafton për të bërë të lumtur të gjithë familjen dhe nuk kërkon ndonjë mund të madh. […]

Domate të Pjekura me Parmixhano

Domate të Pjekura me Parmixhano

Ndryshoni menunë e darkës me një pjatë të lehtë, të shijshme dhe padiskutim të shëndetshme. Nëse nuk dëshironi të konsumoni shumë para gjumit, për 15 minuta mund të bëni diçka fantastike. Përbërësit Domate të vogla si rrush, kanë stinën dhe për momentin prodhimi vendas është […]

Shuani Urinë mes Vakteve me Farat Plot Vitamina

Shuani Urinë mes Vakteve me Farat Plot Vitamina

Nëse doni të përmirësoni ndjeshëm shëndetin tuaj atëherë konsumoni më shumë farëra të ndryshme. Konsumi i tyre midis vakteve sugjerohet për të gjithë ata që bëjnë një jetesë të shëndetshme. Lista e mëposhtëme e farërave që duhet të jenë pjesë e dietës ditore do t’ju […]

Pija Detoks që ju Lehtëson Menjëherë

Pija Detoks që ju Lehtëson Menjëherë

Nëse ndiheni të fryrë, të sikletosur, keni ngrënë shumë apo keni ngrënë keq, një pije e thjeshtë mund t’ju bëjë punë. Në fakt jo vetëm që ju bën mirë dhe ju çliron nga pasojat e konsumit të ushqimeve të këqija menjëherë, por edhe ju pastron […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial