Mengjesi

Pija që ju ‘Zhduk’ Celulitin Para Verës

Pija që ju ‘Zhduk’ Celulitin Para Verës

Mund të merrni shumë masa për të përmirësuar pamjen para se të zhvisheni në plazh, por kjo që po ju sugjerojmë nuk është e kushtueshme, por e shijshme. Një pije e tillë është provuar se redukton celulitin e ri dhe atë të vjetër, tek e […]

Salcë Ullinjsh për të Lëpirë Gishtat

Salcë Ullinjsh për të Lëpirë Gishtat

Nëse jeni mërzitur së ngrëni ullinj, bëjini salcë. Është e shijshme…shkon me bukë të thekur, të zezë dhe mund ta servirni në çdo vakt për t’i shoqëruar me çdo gjë, pa u shqetësuar për kaloritë. Përbërësit 2 gota me ullinj, të zinj dhe jeshil sipas […]

Toste me Avokado për një Darkë të Këndshme me Miqtë

Toste me Avokado për një Darkë të Këndshme me Miqtë

A e keni idenë sa shumë gjëra mund të bëni me një avokado? Të shëndetshme po e po, por mbi të gjitha të shijshme. Mund të ftoni miq dhe të dilni se jeni një shef i vërtetë. Fruti i avokados hyn tek super-frutat për vlerat […]

Shuani Urinë me këtë Përzierje të Shijshme

Shuani Urinë me këtë Përzierje të Shijshme

Nëse për shkak të festave të fundvitit ju ka mbetur ende vesi që duhet të pickoni diçka gjatë ditës, po ju japim një zgjidhje të shëndetshme që do tju shuajë nepsin. Një tas me fruta të thata që ju kënaq shijen pa ju shëndoshur. Përgatitet […]

Arsyet Pse Duhet të Pini Ujë Sapo Zgjoheni

Arsyet Pse Duhet të Pini Ujë Sapo Zgjoheni

Është koha e duhur për të bërë pastrimin e trupit me terapinë e ujit. Abuzimet nga festat e fund vitit mund të pastrohen vetëm në këtë mënyrë dhe po kështu ndihmoni edhe organizmin. Është e thjeshtë fare, mjafton të konsumoni një gotë ujë sapo zgjoheni […]

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Nëse fëmijët tuaj, janë ashtu si të mitë dhe lënë kokën pas brumërave, ka një zgjidhje disi të shëndetshme për t’ja plotësuar këtë dëshirë: shpejt dhe në mënyrë të shijshme. Mjafton të ndryshoni disa produkte, t’i zëvendësoni ato me produkte më të shëndetshme dhe brumërat […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial