Stërvitje

Pesë Gjërat nga të Cilat Duhet të Hiqni Dorë Menjëherë

Pesë Gjërat nga të Cilat Duhet të Hiqni Dorë Menjëherë

Të mundoheni të kënaqni të gjithë; Të keni frikë nga ndryshimet; Të jetoni me të kaluarën; Të nënvlerësoni veten; dhe Të stërmendoni çdo gjë. Të jeni të sigurt që nëse do të zbatoni këto pesë rregulla, do të ndiheni mrekullisht dhe do të shijoni çdo […]

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Smoothiet janë pija që ju duhet për përthithjen maksimale të vitaminave. Nëse sjeni ngopur sa duhet në mëngjes, sapo keni mbaruar stërvitjen apo pas darke, kemi përzierjen e duhur për ju për të marrë dozën e plotë të vitaminave. Përbërësit 5 Luleshtrydhe të mëdha ½ […]

Stërvitje në Shtëpi apo Palestër, Cila Është më Efektive?

Stërvitje në Shtëpi apo Palestër, Cila Është më Efektive?

Të gjithëve na ka shkuar në mend kjo pyetje, të paktën një herë në jetë. Dita e ngarkuar e punës, familja, detyrimet, etj gjithnjë të bëjnë të mendosh për një rrugë të shkurtër (disa ushtrime në shtëpi), që në fund del se nuk është një […]

Si të Çlironi Damarët e Ngrirë të Shpatullave dhe Qafës

Si të Çlironi Damarët e Ngrirë të Shpatullave dhe Qafës

Jemi në pranverë, stina tipike e paqëndrueshme ku dielli mashtrues zëvendësohet shumë shpejt nga erëra që të kthejnë brenda pak çastesh pas në stinën e dimrit. Është stina tipike e dhembjeve të qafës, ngrirjes së damarëve dhe ftohjeve të ndryshme. Ngrirja e shpatullës ose të […]

Ushtrimet që Zgjasin Jetën

Ushtrimet që Zgjasin Jetën

Prej dekadash është provuar se aktiviteti fizik përmirëson ndjeshëm shëndetin, forcon kockat, ndryshon humorin dhe ju mbron nga sëmundjet kronike dhe ato të zemrës. Nëse nuk dini se si të nisni një aktivitet fizik, po ju japim disa hapa të thjeshtë se si të dilni […]

Rrit Mirëqenien – Një Tjetër Arsye Pse të Bëni Yoga

Rrit Mirëqenien – Një Tjetër Arsye Pse të Bëni Yoga

Aftësia që ka yoga për të përmirësuar anën fizike dhe mendore janë arsyet kryesore pse duhet ta provoni patjetër atë. Ndryshimet do t’i vini re menjëherë, që në klasat e para pasi do të flini më mirë, do të ndiheni më energjikë, do të humbni […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial