Uncategorized

Vimania Kyçe që ‘Mund’ Covid-19

Vimania Kyçe që ‘Mund’ Covid-19

Vitamina B1 ose (Thiamina) përdoret pothuajse nga të gjitha qelizat e njeriut. Është ajo që kthen ushqimin që ju hani në energji për trupin tuaj dhe ndaj është jetësore për organizmin dhe veçanërisht sistemin nervor. Ajo është e rëndësishme për funksionimin e imunitetit dhe thelbësore […]

Një Drekë e Mirë për tu Marrë në Punë

Një Drekë e Mirë për tu Marrë në Punë

Ky sanduiç është definitivisht më i shijshmi që mund të përgatisni për me vete në zyrë, në shkollë, kudo. Është shumë i ushqyeshëm dhe do t’ju ngopë mjaftueshëm kur jeni larg shtëpisë, e mbi të gjitha, mund të hiqni qafe dhe copat e gjelit apo […]

Palltëxhanë të Pjekur – Receta Unike që Forcon Imunitetin

Palltëxhanë të Pjekur – Receta Unike që Forcon Imunitetin

Mos anashkaloni në dietën tuaj palltëxhanët. Janë jo vetëm të shijshëm, por edhe të pajisur me shumë antioksidantë që do të aktivizojnë qelizat imunitare t’ju mbrojnë përgjatë stinës së dimrit. Mbi të gjitha bëhen super të ushqyeshëm kur piqen. Më poshtë do ju japim një […]

Si të Humbni Peshë pas të 40-tave

Si të Humbni Peshë pas të 40-tave

Të humbësh peshë pas të 40-tave është një sfidë e madhe por ja që ka një zgjidhje dhe një mënyrë jetese që ju kthen pas në kohë… pse jo tek të 30-tat. Si ta bëni? Po ju tregojmë disa ‘hile’ të vogla. Pastroni dietën Gjëja […]

Rinohuni me Sfidën 4-Javore

Rinohuni me Sfidën 4-Javore

Nëse doni të shihni një ndryshim rrënjësor në pamjen tuaj vetëm për një muaj ose akoma më mirë nëse doni të pastroni trupin nga abuzimet e shumta gjatë verës, kemi sfidën perfekte për ju. Nëse e pranoni duhet të rezistoni për një muaj të tërë […]

Një Sallatë e Lehtë sa Për Ndryshim

Një Sallatë e Lehtë sa Për Ndryshim

Nëse ju kanë ardhur në majë të hundës sallatat tradicionale, po ju propozojmë diçka ndryshe dhe shumë të shijshme e të lehtë për tu përgatitur. Yçkla e vetme që ka është se kërkon disa orë të pushojë në frigorifer ose edhe tërë natën për të […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial