Month: March 2022

8 Arsye Pse Duhet të Konsumoni më Shumë Rrepa

8 Arsye Pse Duhet të Konsumoni më Shumë Rrepa

Nuk mund ta besoni se sa shumë përfitime mund të merrni nga një rrepë e vetme. Nëse keni nevojë për një shtysë për t’i përfshirë në dietën tuaj po ju rendisim më kryesoret. 1. Janë të pajisur me shumë antioksidantë të cilët luftojnë për ju […]

Pija që ju ‘Zhduk’ Celulitin Para Verës

Pija që ju ‘Zhduk’ Celulitin Para Verës

Mund të merrni shumë masa për të përmirësuar pamjen para se të zhvisheni në plazh, por kjo që po ju sugjerojmë nuk është e kushtueshme, por e shijshme. Një pije e tillë është provuar se redukton celulitin e ri dhe atë të vjetër, tek e […]

Salcë Ullinjsh për të Lëpirë Gishtat

Salcë Ullinjsh për të Lëpirë Gishtat

Nëse jeni mërzitur së ngrëni ullinj, bëjini salcë. Është e shijshme…shkon me bukë të thekur, të zezë dhe mund ta servirni në çdo vakt për t’i shoqëruar me çdo gjë, pa u shqetësuar për kaloritë. Përbërësit 2 gota me ullinj, të zinj dhe jeshil sipas […]

Toste me Avokado për një Darkë të Këndshme me Miqtë

Toste me Avokado për një Darkë të Këndshme me Miqtë

A e keni idenë sa shumë gjëra mund të bëni me një avokado? Të shëndetshme po e po, por mbi të gjitha të shijshme. Mund të ftoni miq dhe të dilni se jeni një shef i vërtetë. Fruti i avokados hyn tek super-frutat për vlerat […]

Ulni Kolesterolin me Këto Mënyra të Thjeshta në Shtëpi

Ulni Kolesterolin me Këto Mënyra të Thjeshta në Shtëpi

Është shumë e vështirë të mbash nivelet ideale të kolesterolit, veçanërisht kur kaloni të 40-tat. Por nëse ulni dozën e abuzimit në të paktën 1-2 herë në javë mund tja dilni me pak përpjekje. Nga t’ia nisni? Nga ushqimi sigurisht Më poshtë po ju japim […]

6 Doktorët Më të Mirë Janë…

6 Doktorët Më të Mirë Janë…

Nuk është e nevojshme të dyndeni në dyert e spitaleve për një shëndet më të mirë. Doctorët më të mirë janë jashtë këtyre dyerve. Ata janë të thjeshtë, fantastikë dhe mbi të gjitha pa asnjë kosto. Mjafton të ndaleni të bëni një kthesë në jetën […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial