Month: December 2021

Zgjidhni Gështenjat për Trurin, Kockat dhe Zemrën

Zgjidhni Gështenjat për Trurin, Kockat dhe Zemrën

Nuk ka asnjë arsye pse të mos shtoni pak konsumin e gështenjave gjatë dimrit. Përveçse janë të shijshme, ato kanë edhe shumë përfitime si: Përmirësojnë tretjen, kjo pasi janë të pasura me probiotikë dhe kanë baktere të mira për zorrët. Ato janë të pasura më […]

Mendohuni 2 Herë para se të Hyni me Këpucë në Shtëpi

Mendohuni 2 Herë para se të Hyni me Këpucë në Shtëpi

Mos hyni me këpucët që dilni jashtë në ambientet e shtëpisë, qoftë edhe për pak minuta apo nëse keni harruar diçka. Këpucët përmbajnë mikrobe të rënda që mund tju sëmurin ju dhe të gjithë pjesëtarët e familjes. Më poshtë po rendisim se çfarë sjellin këpucët […]

Menaxhoni Kg e Tepërt me Këtë Hile të Thjeshtë për Festa

Menaxhoni Kg e Tepërt me Këtë Hile të Thjeshtë për Festa

Nëse nuk i rezistoni dot gatimeve të shumta e të shijshme të festavee të fundvitit ka një hile të vogël që mund t’ju bëjë punë që jo vetëm tëë ruani peshën por edhe të mos ndiheni të fryrë. Mbushni një kanë me ujë të freskët, […]

Ushqimet që ju Bëjnë më të Gjatë

Ushqimet që ju Bëjnë më të Gjatë

Nëse i keni mbyllur hesapet me rritjen lexojeni këtë shkrim për fëmijët, nipërit apo mbesat tuaja. 80% e gjatësisë së një personi varet nga genet. Por 20%? Kjo varet nga ushqimi. Ndaj nëse dëshironi që fëmijët tuaj të jenë më të gjatë, mund të bëni […]

Ujë me Mjaltë dhe Kanellë dhe Harojini Ilaçet, Dietat

Ujë me Mjaltë dhe Kanellë dhe Harojini Ilaçet, Dietat

Nëse po kërkoni si të forconi imunitetin, të bini në peshë dhe të përmirësoni tretjen dhe stomakun, kthejini sytë nga mjalti. Uji me mjaltë e kanellë, pse jo dhe një fetë limon është ajo çka ju duhet. Një ‘çaj’ i tillë, do tju ulë peshë […]

3 Llojet e Njerëzve që nuk duhet të Konsumojnë Xhinxher

3 Llojet e Njerëzve që nuk duhet të Konsumojnë Xhinxher

Xhinxheri është një superushqim dhe duhet të jetë pjesë e dietës së përditshme por, kjo nuk vlen për të gjithë. Edhe pse ajo përdored masivisht për të reduktuar simptomat e gripit, ulur inflamacionin për të përmirësuar tretjen apo për shëndetin e zemrës, tre kategori njerëzish […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial