Dreka

Merrni Kolagjenin që Ju Duhet nga Lëngu më i Shijshëm i Kockave

Merrni Kolagjenin që Ju Duhet nga Lëngu më i Shijshëm i Kockave

Të gjithë kanë nevojë për kolagjen shtesë kur kalojnë të 20-tat e tyre. Le të mos flasim për ata që kalojnë 40-tat se sa të nevojshëm e kanë kolagjenin për të minimizuar rrudhat. Ndaj para se tu drejtoheni pilulave të shtrenjta apo akoma më keq […]

Supë me Mollë e Finok – Shija që ju Ka Munguar

Supë me Mollë e Finok – Shija që ju Ka Munguar

Është e lehtë për tu përgatitur, e shijshme, ekonomike dhe plot përfitime për organizmin. Mund ta përdorni në drekë edhe darkë dhe të ndiheni të lehtë por edhe të ngopur njëkohësisht. Para se t’ju japim recetën, po ju rendisim përfitimet e shumta të finokut dhe […]

Një Drekë e Mirë për tu Marrë në Punë

Një Drekë e Mirë për tu Marrë në Punë

Ky sanduiç është definitivisht më i shijshmi që mund të përgatisni për me vete në zyrë, në shkollë, kudo. Është shumë i ushqyeshëm dhe do t’ju ngopë mjaftueshëm kur jeni larg shtëpisë, e mbi të gjitha, mund të hiqni qafe dhe copat e gjelit apo […]

Salcë e Shpejtë Makaronash e Bërë në Shtëpi

Salcë e Shpejtë Makaronash e Bërë në Shtëpi

Nuk ka asgjë më të shijshme për të shoqëruar makaronat se sa një salcë e përgatitur në shtëpi me produkte të freskëta, larg konservantëve që ofrojnë kavanozët. Për një vakt të shpejtë po ju japim një recetë të shpejtë, të shijshme dhe aspak të kushtueshme. […]

Palltëxhanë të Pjekur – Receta Unike që Forcon Imunitetin

Palltëxhanë të Pjekur – Receta Unike që Forcon Imunitetin

Mos anashkaloni në dietën tuaj palltëxhanët. Janë jo vetëm të shijshëm, por edhe të pajisur me shumë antioksidantë që do të aktivizojnë qelizat imunitare t’ju mbrojnë përgjatë stinës së dimrit. Mbi të gjitha bëhen super të ushqyeshëm kur piqen. Më poshtë do ju japim një […]

Fuqizoni Zemrën dhe Ulni Kolesterolin me BAMJE

Fuqizoni Zemrën dhe Ulni Kolesterolin me BAMJE

Është pothuajse sezoni i bamjeve dhe ndoshta nuk e dini por konsumi i tyre bën mrekulli me shëndetin e zemrës dhe kolesterolin. Përveç kësaj, kjo perime përmban doza të larta të vitaminës B6, Acidit Folik, Magnez apo Kalcium. Po përse duhet ta përdorni pothuajse çdo […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial