Month: February 2019

Të Shijshme dhe Plot Përfitime, Si të Gatuajmë Kungulleshkat

Të Shijshme dhe Plot Përfitime, Si të Gatuajmë Kungulleshkat

Përpara se t’ju japim disa receta fantastike dhe mënyra ku ti përdorni kungulleshkat, po ju shpjegojmë se çfarë përmbajnë ato dhe pse duhet t’i shtoni sa më shumë në dietën tuaj të përditshme. Përmbajnë shumë vitaminë C dhe janë të pasur me anti-oksidantë që ju […]

Këshilla të Vlefshme për të Përballuar Gripin

Këshilla të Vlefshme për të Përballuar Gripin

Është e vështirë të shmangësh gripin kur ai është në pikun e tij, dhe aq më pak nëse keni një sistem imunitar të dobët, nga ndonjë virozë e mëparshme apo sëmundje tjetër. Gripi nuk kursen asnjë, as ata që janë vaksinuar madje, por rrezikun më […]

5 Mënyra të Thjeshta për të Kontrolluar Aneminë

5 Mënyra të Thjeshta për të Kontrolluar Aneminë

Anemia ndodh kur trupi juaj ka një numër më të ulët të qelizave të kuqe të gjakut ose kur qelizat e kuqe të gjakut nuk kanë mjaftueshëm hemoglobinë. Përpara se t’i drejtoheni mjekut për suplemente shtesë, nëse vlerat tuaja të anemisë nuk janë shumë të […]

Sallatë Mikse me Ç’tju Dojë Zemra

Sallatë Mikse me Ç’tju Dojë Zemra

Një sallatë ku mund të shrenoni fantazinë. Mund ta bëni me çfarë t’ju gjendet në frigoriferin tuaj. Përbërësit janë në dorën tuaj, sa më të shumëllojshëm aq më mirë. Përbërësit Domate; Sallatë e kuqe; Sallatë jeshile; Selino; Avocado; Qepë; Ullinj. Përgatitja Në një tas hidhni […]

Receta të Shijshme me Lulelakër

Receta të Shijshme me Lulelakër

Lulelakra konsiderohet si një nga perimet më të shëndetshme në botë dhe jo pa shkas. Ndër vite është vërtetuar se përdorimi i lulelakrës: Lufton inflamacionin; Ul rrezikun e prekjes nga kanceri; Përmirëson funksionimin e trurit dhe zemrës; Përmban shumë vitamina dhe minerale; Ndihmon në rënien […]

Qumështi i Artë për Gjumë të Qetë

Qumështi i Artë për Gjumë të Qetë

Quhet qumështi i artë dhe jo pa shkak. Jo vetëm që siguron një gjumë të qetë por edhe lufton inflamacionin në trup teksa ju pushoni. Si ta përgatisni Fare thjeshtë. Ju mjaftojnë vetëm 5 minuta. Ngrohni një filxhan qumësht dy minuta në zjarr; Hidhini 1 […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial