Month: April 2020

Njihuni me Lakrën Kale; Receta

Njihuni me Lakrën Kale; Receta

Në kohën kur të gjithë janë fokusuar tek shëndeti, forcimi i imunitetit dhe shtimi i konsumit të vitaminave, jë lakër jo shumë e njohur mund t’ju bëjë punë para se ‘dëndeni’ në kapsula. Lakra kale prej disa kohësh po kultivohet edhe në Shqipëri. Jo shumë […]

Dy Vitaminat Kyçe që ju Mbrojnë nga Covid-19

Dy Vitaminat Kyçe që ju Mbrojnë nga Covid-19

Imuniteti është e vetmja armë që keni për tu mbrojtur nga viruset, përfshirë edhe Covid-19. Të gjithë ekspertët janë në një mendje përsa i përket vitaminave kyçe që një sistem imunitar duhet të ketë për të qenë në gjendje të përballojë viruset e ndryshme stinore. […]

Qofte Rrepash në Vetëm 20 Minuta

Qofte Rrepash në Vetëm 20 Minuta

Nëse doni një vakt të lehtë apo nuk keni çfarë tu sajoni më fëmijëve po ju japim një recetë të thjeshtë dhe super të shëndetshme. Me fare pak produkte dhe pak kohë, do të keni qofte të shijshme dhe të shëndetshme rrepash. Dihet që rrepat […]

Vaji më i Mirë Antiviral – Përdorimi

Vaji më i Mirë Antiviral – Përdorimi

Vaji i rigonit prej vitesh përdoret si një kurë natyrale për infeksionet respiratore, kancerin e mushkërive, dizanterinë, inflamacionin kronik dhe infeksionet urinare. Në shumë shtete, naturopatët e përdorin në vend të antibiotikut duke njohur mirë efektet e mrekullueshme të këtij vaji dhe vitaminat e mineralet […]

Zbrazeni Frigoriferin nga këto Produkte

Zbrazeni Frigoriferin nga këto Produkte

Konsumi i dietës alkaline ka provuar se është ilaçi më i mirë për njerëzimin. Gjithnjë e më shumë studimet po vërtetojnë se reduktimi i konsumimit të ushqimeve acide ju ndihmon të keni kocka të forta, redukton problemet e veshkave, normalizon hormonet, redukton refluksin dhe mbi […]

Ushqimet më të Mira për Mushkëritë

Ushqimet më të Mira për Mushkëritë

Përveç ambientit, dieta ushqimore luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e mushkërive. Në kohën kur mushkëritë na duhen sa më të shëndetshme, po ju zbulojmë disa prej ushqimeve që përmirësojnë ndjeshëm shëndetin e traktit respirator. Mollët Një mollë në ditë jo vetëm që mban […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial