Tema Kryesore

Si të Përgatisni në Shtëpi Kastraveca Turshi më të Shijshëm se ato në Dyqan

Si të Përgatisni në Shtëpi Kastraveca Turshi më të Shijshëm se ato në Dyqan

Është koha perfekte për të përfituar nga çmimet e ulëta të fruta perimeve dhe për të bërë zahiretë e dimrit. Nëse pëlqeni kastravecat turshi, receta që po ju propozojmë është më e lehta e mundshme dhe do t’ju sigurojë turshi për të paktën 6 muaj. […]

Sekretet e Jetëgjatësisë

Sekretet e Jetëgjatësisë

Shumë njerëz e shohin ciklin e jetës si të pandryshueshëm. E vërtetë është që plakja nuk mund të ndalet por procesi mund të zgjatet. Sinclair, profesori i departamentit të geneve në Harvard zbulon se ka disa mënyra për të ‘vonuar’ plakjen që varen tërësisht tek […]

7 Mënyra për të Reduktuar Obezitetin tek Fëmijët

7 Mënyra për të Reduktuar Obezitetin tek Fëmijët

Obeziteti tek fëmijët po kthehet në një problem shqetësues. Por ju si pridër mund të bëni diçka para se të jetë vonë dhe ne po ju japim disa këshilla me vlerë për një fëmijë me peshë ideale. 1. Nisni ditën me një mëngjes të shëndetshëm […]

Arsyet pse Duhet të Shtoni Kopër në Çdo Pjatë

Arsyet pse Duhet të Shtoni Kopër në Çdo Pjatë

Ka shumë arsye përse duhet të shtoni kopër në pjatat tuaja, por më poshtë po listojmë kryesoret dhe më të rëndësishmet që patjetër do t’ju interesojnë. Ul depresionin Depresioni po kthehet në problem të madh jo vetëm tek të rriturit por edhe adoleshentët. Para se […]

Mbroni Veshkat dhe Vrisni Bakteret me Shalqi

Mbroni Veshkat dhe Vrisni Bakteret me Shalqi

Nuk besoj se e dini se sa shumë vlera ka shalqiu derisa të lexoni këtë shkrim. Në fund nuk do të kurseheni ta shijoni çdo ditë, duke qenë se për pak sezoni i vjeljet hapet zyrtarisht. Përveç se është një burim i shkëlqyer i vitaminës […]

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Gjithnjë e më shumë doktorët po këshillojnë konsumin e ujit esëll për një sërë të mirat që i sjell organizmit nga pastrimi, lehtësimi i dhembjeve të ndryshme, përthithja e vitaminave nga ushqimi e deri tek parandalimi i kancerit. Uji ka fuqinë të trajtojë shumë probleme […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial