Month: April 2019

Migrena dhe Rreziku i Problemeve me Zemrën

Migrena dhe Rreziku i Problemeve me Zemrën

Të vuash nga migrena ka anët e saj negative por edhe pozitive. Së pari, ta fillojmë nga më e keqja. Të gjithë ata persona që vuajnë nga migrena, nëse e kanë të trashëguar apo jo duhet të tregojnë kujdes shtesë për zemrën, pasi migrena ka […]

Është Koha e Bizeleve, Pse të Mos i Shfrytëzojmë

Është Koha e Bizeleve, Pse të Mos i Shfrytëzojmë

  Nëse nuk e keni gjetur se çfarë të gatuani për drekë, bizelet tashmë mund të përfshihen në mënunë tuaj. Është koha e tyre, dhe bizelet e para sapo kanë dalë, më të shijshme dhe të ëmbla se kurrë. Por ndoshta nuk e dini se […]

Vaji më i Shëndetshëm për Gatim

Vaji më i Shëndetshëm për Gatim

Pikëpyetja me të cilën përballen amvisat çdo ditë është se çfarë do të gatuajnë. Por edhe nëse kuzhina nuk është vendi i duhur për ju, vijoni leximin e këtij artikulli për të kuptuar se çfarë vaji duhet të përdorni për gatimin qoftë edhe të një […]

Shafrani, Erëza e Shtrenjtë që duhet Patjetër ta Provoni

Shafrani, Erëza e Shtrenjtë që duhet Patjetër ta Provoni

Shafrani është një prej erëzave më me vlera dhe më e kushtueshme në botë. Po pse duhet patjetër ta provoni dhe ta bëni pjesë të dietës tuaj? Po ju rendisim disa nga përfitimet e konsumimit të saj, por edhe receta se si mund ta përdorni. […]

Ushqimet më të Mira për Melçinë

Ushqimet më të Mira për Melçinë

Shumë njerëz as nuk e dinë se vuajnë nga mëlçia, vetëm kur analizat tregojnë të kundërtën. E vetmja gjë që ndoshta mund të kenë ndierë është një dhembje e lehtë në pjesën abdominale që kalon shpejt, duke mos i bërë të drejtohen tek mjeku. Në […]

Konsumoni Vetëm 3 Hurma Arabie në Ditë dhe…

Konsumoni Vetëm 3 Hurma Arabie në Ditë dhe…

Nëse ju pëlqejnë të ëmbëlsirat, mund t’i zëvendësoni fare mirë me hurmat e Arabisë. Në mënyrë krejt natyrale ju mbushin me energji, ju ëmbëlsojnë dhe ju japin dozën e nevojshme ditore të fibrave ju duhen. Madje ju sugjerojmë që të konsumoni tre hurma të tilla […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial