Month: October 2022

Tre mënyra si të ulni tensionin menjëherë!

Tre mënyra si të ulni tensionin menjëherë!

Jeni me tension të lartë? Doktori ju ka përshkruar ilaçe, po në disa raste ato nuk bëjnë punë? Ka disa zgjidhje emergjente si mund të ulni tensionin menjëherë, kudo që jeni. Mjafton të keni produktet e duhura. 1. Sodë buke dhe uthull Ju duhet: 1 […]

Pse duhet të hani mjaltë me hudhër me stomakun bosh

Pse duhet të hani mjaltë me hudhër me stomakun bosh

Jemi zyrtarisht në stinën e virozave dhe nëse doni të shpëtoni nga antibiotikët, po ju japim një recetë të thjeshtë, zbatimi i së cilës për pak kohë bën mrekulli në organizëm. Përveç kësaj, nëse konsumoni përbërjen e mëposhtme, ashtu siç vepronin edhe romakët e lashtë, […]

Doktorët kërkojnë ndalimin e përdorimit të Ibuprofenit mbi 40-vjeç – arsyeja

Doktorët kërkojnë ndalimin e përdorimit të Ibuprofenit mbi 40-vjeç – arsyeja

Në ditët e sotme shumë njerëz përdorin në jo pak raste ibuprofenin, në të gjitha markat tregtare të tij, për të shpëtuar nga dhimbjet e kokës, kyçeve, kurrizit, apo çdo lloj dhimbje tjetër. Edhe pse është një zgjidhje e shpejtë edhe praktike, ajo vjen me […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial