Tre mënyra si të ulni tensionin menjëherë!

Tre mënyra si të ulni tensionin menjëherë!

Jeni me tension të lartë? Doktori ju ka përshkruar ilaçe, po në disa raste ato nuk bëjnë punë?

Ka disa zgjidhje emergjente si mund të ulni tensionin menjëherë, kudo që jeni. Mjafton të keni produktet e duhura.

1. Sodë buke dhe uthull

Ju duhet:

1 lugë gjelle uthull;

1/8 lugë gjelle sodë buke; dhe

Ujë sipas dëshirës.

Përziejini të gjithë përbërësit në një gotë dhe konsumojini. Mund të konsumoni deri në 2 gota në ditë.

2. Banane

Duke qenë se bananet përmbajnë potas, që mundëson balancimin e niveleve të sodiumit në organizëm, konsumi i tyre menaxhon tensionin e lartë. Konsumoni 2 banane në ditë nëse tensioni juaj është i lartë.

3.Lëng limoni

Shtrydhni një limon në një gotë të vogël me ujë dhe pijeni para se të konsumoni mëngjesin. Limonët kanë kapacitetin të sigurojnë vitaminat e duhura që i duhen trupit dhe të relaksojnë enët e gjakut.

Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial