Ushqimi

Mes Qepës dhe Hudhrës Zgjidhni Preshin

Mes Qepës dhe Hudhrës Zgjidhni Preshin

Shumë flitet çdo ditë për përfitimet e mëdha të qepës dhe hudhrës, por kjo familje perimesh ka një edhe më të mirë: preshin. Preshi ofron përfitime më të mëdha se qepa edhe hudhra bashkë, ndaj mos nguroni ta zgjidhni gjithnjë, sidomos preshin bebe i cili […]

Si të Përgatisni në Shtëpi Kastraveca Turshi më të Shijshëm se ato në Dyqan

Si të Përgatisni në Shtëpi Kastraveca Turshi më të Shijshëm se ato në Dyqan

Është koha perfekte për të përfituar nga çmimet e ulëta të fruta perimeve dhe për të bërë zahiretë e dimrit. Nëse pëlqeni kastravecat turshi, receta që po ju propozojmë është më e lehta e mundshme dhe do t’ju sigurojë turshi për të paktën 6 muaj. […]

Sallata më e Thjeshtë dhe më e Shëndetshme

Sallata më e Thjeshtë dhe më e Shëndetshme

Përfitoni në këtë moment nga perimet e stinës që na favorizojnë të shijojmë çdo ditë një sallatë të shijshme, plot me vlera ushqimore, të lehtë për tu përgatitur dhe mbi të gjitha pa kosto të larta. Përbërësit 15 kokrra domatina (domate të vogla) 1 kastravec; […]

Si të Ruajmë Perimet në Frigorifer për Cilësi Maksimale

Si të Ruajmë Perimet në Frigorifer për Cilësi Maksimale

Nëse doni të konsumoni çdo gjë që bleni, pa çuar asgjë dëm duhet të tregoni kujdes në konservimin e perimeve në frigorifer. Nëse respektoni këto rregulla, ndoshta nuk do ju duhet të bëni pazar shumë shpesh dhe të mos hidhni asgjë në plehëra. Shumë perime […]

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Kulaçë të ‘Shëndetshëm’ për të mos u Ndjerë në Faj

Nëse fëmijët tuaj, janë ashtu si të mitë dhe lënë kokën pas brumërave, ka një zgjidhje disi të shëndetshme për t’ja plotësuar këtë dëshirë: shpejt dhe në mënyrë të shijshme. Mjafton të ndryshoni disa produkte, t’i zëvendësoni ato me produkte më të shëndetshme dhe brumërat […]

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Pse duhet të Pini Ujë Sapo Çoheni në Mëngjes

Gjithnjë e më shumë doktorët po këshillojnë konsumin e ujit esëll për një sërë të mirat që i sjell organizmit nga pastrimi, lehtësimi i dhembjeve të ndryshme, përthithja e vitaminave nga ushqimi e deri tek parandalimi i kancerit. Uji ka fuqinë të trajtojë shumë probleme […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial