Month: April 2021

Pesë Gjërat nga të Cilat Duhet të Hiqni Dorë Menjëherë

Pesë Gjërat nga të Cilat Duhet të Hiqni Dorë Menjëherë

Të mundoheni të kënaqni të gjithë; Të keni frikë nga ndryshimet; Të jetoni me të kaluarën; Të nënvlerësoni veten; dhe Të stërmendoni çdo gjë. Të jeni të sigurt që nëse do të zbatoni këto pesë rregulla, do të ndiheni mrekullisht dhe do të shijoni çdo […]

Forconi Memorien dhe Shikimin me…

Forconi Memorien dhe Shikimin me…

Nëse nuk doni të bëni pjesë tek njerëzit që me moshën humbin gradualisht memorien dhe shikimin, ndryshoni mënyrën e të ushqyerit sa jeni në kohë. Mund ta bëni thjesht me një xhiro në pazar, duke shtuar asortimentet në kuzhinë (disa ndoshta edhe i keni). Qepë […]

Sallatë Spinaqi për një Darkë të Lehtë dhe të Shëndetshme

Sallatë Spinaqi për një Darkë të Lehtë dhe të Shëndetshme

Spinaqi është i njohur për vitaminat e shumta që përmban, veçanërisht A dhe C. Atëherë përse të mos e përdorim në çdo vakt? Më poshtë po ju japim një recetë të thjeshtë, të shijshme dhe të shëndetshme që mund ta përdorni gjatë vaktit të drekës […]

Receta e Ketchup-it të Bërë në Shtëpi për 2 minuta

Receta e Ketchup-it të Bërë në Shtëpi për 2 minuta

Kush nuk e pëlqen ketchup-in? Të shoqërojë patatet? Mishin apo tostin? Po ja që ai i blerë në supermarkete është i mbushur me sheqer, ëmbëlsues dhe ngjyrues shtesë mjaft të dëmshëm për shëndetin. Për të mos hequr dorë nga ky produkt ka një alternativë të […]

Si Duhet Konsumuar Uji për të Parandaluar Sëmundjet

Si Duhet Konsumuar Uji për të Parandaluar Sëmundjet

Shumë shpesh është folur e diskutuar se sa ujë duhet të konsumojmë, por rrallë herë se si duhet ta konsumojmë. A e dini që ka rregulla ‘të arta’ për të pirë ujin gjatë gjithë ditës në mënyrë që të parandaloni një sërë sëmundjesh? Këto rregulla […]

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Smoothiet janë pija që ju duhet për përthithjen maksimale të vitaminave. Nëse sjeni ngopur sa duhet në mëngjes, sapo keni mbaruar stërvitjen apo pas darke, kemi përzierjen e duhur për ju për të marrë dozën e plotë të vitaminave. Përbërësit 5 Luleshtrydhe të mëdha ½ […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial