Superushqime

Ushqimet që (Para) Ndalojnë Rënien e Flokëve

Ushqimet që (Para) Ndalojnë Rënien e Flokëve

Një dietë e mirë nuk mban vetëm doktorin larg por edhe ndihmon nga fenomene të ndryshme që ndodhin gjatë stinëve, veçanërisht në mbrojtjen e shëndetit të flokëve. Nëse dëshironi të keni flokë të shëndetshëm që nuk mbeten në krëhër duhet të ndryshoni dietë. Çfarë ndihmon? […]

‘Ilaçi’ i Pavdekësisë

‘Ilaçi’ i Pavdekësisë

Mund të mos ta keni hasur më parë, pasi nuk është aq e njohur, por nëse dëshironi të zgjasni jetën (sipas shkencës) me të paktën 16 vjet duhet ta përfshini të paktën një herë në javë në dietën tuaj ditore. Bëhet fjalë për kërpudhën Reishi, […]

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Smoothiet janë pija që ju duhet për përthithjen maksimale të vitaminave. Nëse sjeni ngopur sa duhet në mëngjes, sapo keni mbaruar stërvitjen apo pas darke, kemi përzierjen e duhur për ju për të marrë dozën e plotë të vitaminave. Përbërësit 5 Luleshtrydhe të mëdha ½ […]

Mënyra për të Ulur Tensionin e Gjakut

Mënyra për të Ulur Tensionin e Gjakut

Ka disa mënyra për të ulur tensionin përpara se të drejtoheni tek medikamentet e të bëheni të varur prej tyre. Madje nëse i bëni pjesë të jetës tuaj, tensionin do ta keni në perfeksionin e mundshëm. Zgjidhni dietën mesdhetare Falë ushqimeve si ullinjtë, farat e […]

Banane dhe Mjaltë, Përzierja që Shëron Kollën dhe Bronkitet

Banane dhe Mjaltë, Përzierja që Shëron Kollën dhe Bronkitet

Kush nuk i pëlqen bananet? Janë të shijshme, ekonomike dhe shumë të shëndetshme. Jo vetëm që janë fruta të shijshëm por edhe shërues. Magnezi që ato përmbajnë është fantastik kundër bronkitit, veçanërisht tek fëmijët. Po ju japim një recetë pijeje fantastike kundër bronkiteve dhe kollës […]

Zgjidhni Rrepat, Mbani Larg Covid-19

Zgjidhni Rrepat, Mbani Larg Covid-19

Sa t’ju vijë rradha të vaksinoheni, përpiquni të ushqeheni sa ma mirë të përmirësoni imunitetin që ju mbron nga Covid-19. Rrepat janë të pasura me hekur dhe vitaminë C, dy vitamina kyçe për të pasur imunitet të fortë. Sa më shumë t’i përfshini në dietën […]Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial