Month: April 2022

Kafe dhe Çaj Kombinimi Ideal Kundër Demencas dhe Atakut

Kafe dhe Çaj Kombinimi Ideal Kundër Demencas dhe Atakut

Nuk dua të bëj reklamë kafeje apo çaji, por të vërtetat duhen thënë: në këtë rast studimet më të fundit për ata që konsumojnë kafe dhe çaj gjatë ditës së tyre. Konsumi i kafes dhe çajit ul ndjeshëm mundësinë që të prekeni nga sëmunndjet e […]

Biskota të shijshme për Vetëm 15 Minuta

Biskota të shijshme për Vetëm 15 Minuta

Nëse edhe ju si unë, keni fëmijë ‘llupësa’ pas brumërave dhe ëmbëlsirave, po ju jap një recetë të shijshme për ta në mënyrë që mos ti drejtohen pastiçerive apo dyqanit të lagjes. Për vetëm 15 minuta mund të bëni disa biskota të shijshme, që shkrijnë […]

3 Mënyra Si të Hiqni Pesticided nga Frutat dhe Perimet

3 Mënyra Si të Hiqni Pesticided nga Frutat dhe Perimet

Konsumi i fruta perimeve rrit dhe riskun e marrjes me to edhe të pesticideve të dëmshme për trupin por edhe baktereve. Por ka 3 mënyra të thjeshta se si mund t’i shmangni ato. Çdo gjë duhet larë para se të konsumohet, edhe sallatat e gatshme […]

Merrni Kolagjenin që Ju Duhet nga Lëngu më i Shijshëm i Kockave

Merrni Kolagjenin që Ju Duhet nga Lëngu më i Shijshëm i Kockave

Të gjithë kanë nevojë për kolagjen shtesë kur kalojnë të 20-tat e tyre. Le të mos flasim për ata që kalojnë 40-tat se sa të nevojshëm e kanë kolagjenin për të minimizuar rrudhat. Ndaj para se tu drejtoheni pilulave të shtrenjta apo akoma më keq […]

6 Ushqime që ju Mbajnë të Hidratuar

6 Ushqime që ju Mbajnë të Hidratuar

Kastravecat – përbëhen nga 96% ujë; Kungujt – përbëhen nga 95% ujë; Domatet – përbëhen nga 94% ujë; Shalqi – përbëhet nga 92% ujë; Luleshtrydhet – përbëhen nga 92% ujë; dhe Ananasi – përbëhet nga 87% ujë. Shtojini në dietën tuaj dhe nuk do të […]

Doza Ditore e Boronicave që Rinon Arteriet

Doza Ditore e Boronicave që Rinon Arteriet

A e dini se një dozë e vogël boronica të egra përmirëson funksionimin e arterieve, sidomos të atyre që konsumojnë shumë duhan? Ju mjafton 1 kupë (1 filxhan çaji) në ditë për të minimizuar ndjeshëm dëmtimin e arterieve nga duhani edhe faktorë të tjerë. Nëse […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial