Postimet e fundit

Si Duhet Konsumuar Uji për të Parandaluar Sëmundjet

Si Duhet Konsumuar Uji për të Parandaluar Sëmundjet

Shumë shpesh është folur e diskutuar se sa ujë duhet të konsumojmë, por rrallë herë se si duhet ta konsumojmë. A e dini që ka rregulla ‘të arta’ për të pirë ujin gjatë gjithë ditës në mënyrë që të parandaloni një sërë sëmundjesh? Këto rregulla […]

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Pija që ju Duhet pas Stërvitjes

Smoothiet janë pija që ju duhet për përthithjen maksimale të vitaminave. Nëse sjeni ngopur sa duhet në mëngjes, sapo keni mbaruar stërvitjen apo pas darke, kemi përzierjen e duhur për ju për të marrë dozën e plotë të vitaminave. Përbërësit 5 Luleshtrydhe të mëdha ½ […]

Përzierja që Bën Mrekulli me Fytin e Inflamuar

Përzierja që Bën Mrekulli me Fytin e Inflamuar

Është koha tipike për tu sëmurë nga fyti. Në mëngjes diell, vapë. Në drekë erë e ftohtë për të shtuar inflamacionet e rënda të grykëve. Nëse edhe ju bëni pjesë në grupin e atyre personave delikatë nga bajamet, ka një përiezrje ‘magjike’ për t’ju hequr […]

Mënyra për të Ulur Tensionin e Gjakut

Mënyra për të Ulur Tensionin e Gjakut

Ka disa mënyra për të ulur tensionin përpara se të drejtoheni tek medikamentet e të bëheni të varur prej tyre. Madje nëse i bëni pjesë të jetës tuaj, tensionin do ta keni në perfeksionin e mundshëm. Zgjidhni dietën mesdhetare Falë ushqimeve si ullinjtë, farat e […]

Banane dhe Mjaltë, Përzierja që Shëron Kollën dhe Bronkitet

Banane dhe Mjaltë, Përzierja që Shëron Kollën dhe Bronkitet

Kush nuk i pëlqen bananet? Janë të shijshme, ekonomike dhe shumë të shëndetshme. Jo vetëm që janë fruta të shijshëm por edhe shërues. Magnezi që ato përmbajnë është fantastik kundër bronkitit, veçanërisht tek fëmijët. Po ju japim një recetë pijeje fantastike kundër bronkiteve dhe kollës […]

Shijoni Fundjavën me Pijen e Bukurisë

Shijoni Fundjavën me Pijen e Bukurisë

Kjo pije do t’ju bëjë thjesht të ndiheni mrekullisht mirë. Është plot vitamina, minerale dhe antioksidantë që do t’ju rinojnë dhe tju sjellin energjitë e humbura gjatë javës. Nuk do ta ndjeni fare, por do të përmbajë dhe lakrën kale, shumë e ushqyeshme dhe e […]


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial