Një Drekë e Mirë për tu Marrë në Punë

Një Drekë e Mirë për tu Marrë në Punë

Ky sanduiç është definitivisht më i shijshmi që mund të përgatisni për me vete në zyrë, në shkollë, kudo. Është shumë i ushqyeshëm dhe do t’ju ngopë mjaftueshëm kur jeni larg shtëpisë, e mbi të gjitha, mund të hiqni qafe dhe copat e gjelit apo pulës që ju kanë tepruar në frigorifer.

Përbërësit për 2 toste

½ avokado;

1 hudhër e grirë e shtypur,

1 lugë çaji lëng limoni;

Djathë i bardhë i grirë;

Gjoks pule i prerë hollë;

½ domate e prerë hollë;

Bukë; dhe

Gjalpë i freskët.

Përgatitja

Hidhni në blender avokadot, hudhrat dhe lëngun e limonit. Miksojeni sa të arrin një masë kremoze.

Në një tigan hidhni gjalpin, shtoni fetat e bukës dhe skuqini nga një anë. Hidhni sipër djathin, domatet dhe vendosni bukën tjetër sipër. Skuqeni pak 2 minuta dhe nga ana tjeter. Pasi i hiqni nga zjarri shtoni salsën e avokados, pulën dhe sërish djathë. Mund ta fusni 1 minutë në tostierë dhe ju bëftë mirë.

Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial