Si Duhet Konsumuar Uji për të Parandaluar Sëmundjet

Si Duhet Konsumuar Uji për të Parandaluar Sëmundjet

Shumë shpesh është folur e diskutuar se sa ujë duhet të konsumojmë, por rrallë herë se si duhet ta konsumojmë.

A e dini që ka rregulla ‘të arta’ për të pirë ujin gjatë gjithë ditës në mënyrë që të parandaloni një sërë sëmundjesh?

Këto rregulla të arta, do t’ju përmirësojnë ndjeshëm shëndetin dhe mbajnë larg sëmundje të rënda që mund t’ju rrezikojnë edhe jetën.

Por si duhet ta konsumoni ujin për një jetesë më të mirë?

2 gota ujë pasi ngriheni në mëngjes ju ndihmojnë në aktivizimin e organeve të brendshme;

1 gotë ujë 30 minuta para çdo vakti ju ndihmon me tretjen;

1 gotë uji 30 minuta para se të bëni dush ju ndihmon në uljen e tensionit;

1 gotë ujë para se të flini gjumë parandalon strokun dhe atakun në zemër.

Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial