Banane dhe Mjaltë, Përzierja që Shëron Kollën dhe Bronkitet

Banane dhe Mjaltë, Përzierja që Shëron Kollën dhe Bronkitet

Kush nuk i pëlqen bananet? Janë të shijshme, ekonomike dhe shumë të shëndetshme. Jo vetëm që janë fruta të shijshëm por edhe shërues. Magnezi që ato përmbajnë është fantastik kundër bronkitit, veçanërisht tek fëmijët.

Po ju japim një recetë pijeje fantastike kundër bronkiteve dhe kollës që karakterizojnë këtë stinë, ja vlen për tu provuar.

Përbërësit

400 ml ujë i zierë;

2 banane mesatare të qëruara;

2 lugë mjaltë, ideale do të ishte mjalti i manukës, por për shkak se kushton shtrenjtë për vetitë anntibakteriale që ka (50-70.000 lekë) mund të përdoret edhe mjaltë tjerë, por organik.

Përgatitja

Qëroni bananet dhe shtypini me pirun dhe hidhini tek uji i vluar. Lerini aty për gjysëm ore. Pasi të ftohen shtojini mjaltin dhe konsumojeni menjëherë. Ndajeni në 4 porcione dhe mundohuni ta bëni këtë përzierje për tre ditë rezultatet do jenë të dukshme.

Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial