Fruta-Perimet e Vjeshtës që Bëjnë Mrekulli

Fruta-Perimet e Vjeshtës që Bëjnë Mrekulli

Ka një mënyrë të thjeshtë për të nisur me këmbë të mbarë të ushqeheni shëndetshëm. Nuk duhet domosdoshmërisht që të jetë e hënë, fillim muaji apo viti.

Niseni me diçka të thjeshtë: konsumoni fruta dhe perime të stinës.

Në këtë mënyrë do të nisni për së mbari muajin javën dhe vitin. Nuk ka nevojë për plane afatgjata apo shumë vullnet.

Memorizoni listën e stinës së vjeshtës dhe sa herë bëni pazarin fokusohuni të merrni produktet e mëposhtme:

Mollë;

Rrepa;

Brokoli;

Karrota;

Lulelakër;

Lakër;

Kale;

Patëllxhana;

Kunguj;

Dardha;

Hurma;

Shegë;

Sallatë jeshile;

Rukola;

Speca; dhe

Qepë.

Arsyet pse duhet të konsumoni produktet e stinës janë të shumta, por më kryesorja është se ato nuk kanë pesticide të tepërta apo kimikate të tjera shtesë.

Janë një ‘kurë’ e mirë për virozat e stinës; dhe

Plotësojnë të gjitha nevojat ditore të vitaminave.

 

Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial