Hiqni Dorë nga Sheqeri dhe ju Prezantojmë ‘Stevian’

Hiqni Dorë nga Sheqeri dhe ju Prezantojmë ‘Stevian’

Të konsumosh sheqer pa menduar aspak për pasojat që sjell në shëndet. Këtë mundëson ‘Stevia’ bima e ëmbël e cila zëvendëson sheqerin e bardhë në mënyrën më të mirë të mundshme. Ekstrakti i kësaj bime është 200 herë më i ëmbël se sheqeri dhe dëmet në shëndet janë totalisht ‘ZERO’.

Por jo vetëm kaq, kjo bimë ka edhe pasoja fantastike në shëndet, pasi lufton qelizat e lira kancerogjene dhe po studiohet për tu përdorur si kurë kundër kancerit të gjirit. Më poshtë po ju rendisim disa nga mrekullitë e kësaj bime:

Ekstrakti i Stevias vret qelizat e kancerit të gjirit;

Përdoret fare mirë nga diabetikët pa shkaktuar asnjë pasojë, ndryshe nga sheqeri i bardhë;

Ndihmon me rënien në peshë;

Përmirëson qarkullimin e gjakut;

Mund ta gjeni lehtësisht në dyqanet me produktet organike. Gjendet në formë pudre ose lëngu.

Si ta përdorni?

E thjeshtë: 1 lugë çaji sheqer = 1/8 lugë çaji nga pudra e stevias (pasi është shumë herë më e ëmbël se sheqeri) ose 5 pika nëse e keni lëng.

Një lugë gjelle sheqer = 1/3 lugë çaji stevia ose 15 pika.

Një filxhan sheqer = 2 lugë gjelle pudër stevia ose dy lugë çaji lëng.

  1. Kujdesuni të blini Stevia organike pa aditivë shtesë.
Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial