Përzierja që Bën Mrekulli me Fytin e Inflamuar

Përzierja që Bën Mrekulli me Fytin e Inflamuar

Është koha tipike për tu sëmurë nga fyti. Në mëngjes diell, vapë. Në drekë erë e ftohtë për të shtuar inflamacionet e rënda të grykëve.

Nëse edhe ju bëni pjesë në grupin e atyre personave delikatë nga bajamet, ka një përiezrje ‘magjike’ për t’ju hequr djegien e fytit, ndjenjën që me zor kalon ushqimin poshtë apo fillimin e infeksionit.

Mjaftojnë 3 produkte, të lira dhe që mund ti gjeni fare mirë në shtëpi.

Përbërësit

4 thelpinj hudhër;

2 lugë çaji mjaltë organik;

½ limon i shtrydhur.

Përgatitja

Në një filxhan kafeje hidhni mjaltin, hudhrat e shtypura dhe lëngun e limonit. Përziejeni mirë the hani nga një lugë kafeje çdo 3-4 orë. Sasinë që përdorni çdo herë mbajeni pak në fund të gjuhës para se ta gëlltisni në mënyrë që të merrni vlerat maksimale. Përdoreni përzierjen e bërë për 1 ditë.

Të jeni të sigurt, të nesërmen do të ngriheni qiqër!!!

Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial