Receta Sekrete e Supës Detoks me Kastravec

Receta Sekrete e Supës Detoks me Kastravec

Detoksifikimi është një mënyrë e mrekullueshme për të hequr qafe nga trupi juaj të gjitha ato gjëra të këqija që futen fshehurazi në ushqimin tuaj dhe ndikojnë në sistemin tretës. Dhe supa që po ju sugjerojmë e bën këtë proces shumë shpejt dhe shijshëm në mënyrë që të ndiheni mirë brenda edhe jashtë. Ja pse unë e rekomandoj shumë supën detoks të Dr. Axe, nutricionistit Amerikan që bën mrekulli me recetat e tij.  

Përbërësit

1 Kastravec i madh i qëruar;

1 lugë gjelle qepë e njomë e grirë;

1 avokado e qëruar;

1 lugë gjelle vaj ulliri ekstra të virgjër;

1 lugë gjelle lëng limoni;

1 lugë gjelle uthull molle;

1 gotë ujë;

Kripë dhe piper sipas dëshirës dhe pak spec djegës të grirë për shije.

Përgatitja Hidhini të gjithë përbërësit në grirësin deri sa të bëhet një masë kremoze uniforme dhe ju bëftë mirë!

Ndani me miqtë tuaj:Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial