Postimet e fundit

Një Sallatë Unike për të gjithë Javën

Një Sallatë Unike për të gjithë Javën

Merrni më të mirën e çdo stine. Në këtë periudhë, nuk ka më të freskët dhe të shijshme sesa perimet si kungulli, specat e të gjitha ngjyrave dhe patëllxhanat. Më poshtë po ju japim një ide për një sallatë të cilën mund ta përdorni përgjatë […]

Bostani, Burim i Shkëlqyer i Vitaminës C, Receta e një Sallate Speciale

Bostani, Burim i Shkëlqyer i Vitaminës C, Receta e një Sallate Speciale

Nëse ju kanë shteruar idetë për një darkë të freskët, po ju sugjerojmë diçka speciale. Frymëzuar nga larmishmëria e frutave të stinës, kemi recetën perfekte e një sallatë që jo vetëm do t’ju freskojë, ngopë, por edhe furnizojë me vitaminë C. Baza e kësaj recete […]

Le të Festojmë ‘Ardhjen e Verës’ me një Limonatë me Qershi

Le të Festojmë ‘Ardhjen e Verës’ me një Limonatë me Qershi

Është e shijshme, freskuese dhe plot vlera ushqyese. Një limonatë me qershi për të festuar ardhjen e ditëve të ngrohta të verës dhe sigurisht çeljen e qershive. Duhen vetëm dy minuta dhe një grirës i fuqishëm për të pasur limonatën më të shijshme freskuese. Përbërësit […]

Njihuni me Lakrën Kale; Receta

Njihuni me Lakrën Kale; Receta

Në kohën kur të gjithë janë fokusuar tek shëndeti, forcimi i imunitetit dhe shtimi i konsumit të vitaminave, jë lakër jo shumë e njohur mund t’ju bëjë punë para se ‘dëndeni’ në kapsula. Lakra kale prej disa kohësh po kultivohet edhe në Shqipëri. Jo shumë […]

Dy Vitaminat Kyçe që ju Mbrojnë nga Covid-19

Dy Vitaminat Kyçe që ju Mbrojnë nga Covid-19

Imuniteti është e vetmja armë që keni për tu mbrojtur nga viruset, përfshirë edhe Covid-19. Të gjithë ekspertët janë në një mendje përsa i përket vitaminave kyçe që një sistem imunitar duhet të ketë për të qenë në gjendje të përballojë viruset e ndryshme stinore. […]

Qofte Rrepash në Vetëm 20 Minuta

Qofte Rrepash në Vetëm 20 Minuta

Nëse doni një vakt të lehtë apo nuk keni çfarë tu sajoni më fëmijëve po ju japim një recetë të thjeshtë dhe super të shëndetshme. Me fare pak produkte dhe pak kohë, do të keni qofte të shijshme dhe të shëndetshme rrepash. Dihet që rrepat […]