Detoksifikim

Pastroni Trupin me një Pije Plot Vitamina

Pastroni Trupin me një Pije Plot Vitamina

Nëse jeni të mbytur në punë, me shumë angazhime dhe nuk i merrni dot vitaminat e duhura gjatë ditës, provoni një pije të thjeshtë dhe të shpejtë. Jo vetëm ju detoksifikon, ndihmon në rënien në peshë por ju plotëson me dozën ditore të vitaminave që […]

Uji Detox që Mund ta Bëni Fare Thjeshtë në Shtëpi

Uji Detox që Mund ta Bëni Fare Thjeshtë në Shtëpi

Mjaftojnë vetëm pak ingredientë për të bërë një ujë të shëndetshëm, detoksifikues dhe alkalin, ideal për shëndet të mirë dhe për të mbajtur larg sëmundjet. Në vitin 1931 fituesi i Çmimit Nobel, Dt. Otto Warburg zbuloi se 95% e të gjitha formave të kancerit mbijetojnë […]

Ka Ardhur Koha të Pastroni Mëlçinë

Ka Ardhur Koha të Pastroni Mëlçinë

Shëndeti i çdo njeriu varet nga mënyra se sa e aftë është mëlçia e tij që të pastrojë toksinat. Mënyra e vetme se si trupi pastron toksinat në mënyrë natyrale është nëpërmjet mëlçisë së tij. Mëlçia dëmtohet nga shumë faktorë, si kequshqyerja, konsumimi i alkolit, […]

Si të Detoksifikoni Trupin Nëpërmjet Këmbëve

Si të Detoksifikoni Trupin Nëpërmjet Këmbëve

Nëse ndiheni të lodhur, keni këmbë të rënduara apo edhe dhembje trupi ka një mënyrë të thjeshtë dhe të shpejtë për tu çlodhur dhe relaksuar: duke hequr toksinat nëpërmjet këmbëve. Trupi ynë është çdo ditë i ekspozuar ndaj toksinave nga ambienti ku qëndrojmë, çfarë konsumojmë, […]

Receta Sekrete e Pijes Detoksifikuese

Receta Sekrete e Pijes Detoksifikuese

Nëse ndiheni të lodhur, të plogësht dhe pa imunitet, ndoshta ju duhet receta e pijes sekrete detoksifikuese. Është një pije e testuar dhe e krijuar nga nutricionisti amerikan me famë botërore Dr. Josh Axe dhe fama dhe përfitimet e kësaj pijeje u përhapën shumë shpejt […]

Lule për ajër më të pastër në shtëpi

Lule për ajër më të pastër në shtëpi

Mund t’ju duket e vështirë për t’u besuar, por shanset që ajri në shtëpinë tuaj të jetë më i keq se sa ai jashtë janë shumë të mëdha. Madje sipas Agjencisë Botërore të Mbrojtjes së Ambjentit, ky ajër është 2-5 herë më i keq. Por […]