Yoga

Stërvitje në Shtëpi apo Palestër, Cila Është më Efektive?

Stërvitje në Shtëpi apo Palestër, Cila Është më Efektive?

Të gjithëve na ka shkuar në mend kjo pyetje, të paktën një herë në jetë. Dita e ngarkuar e punës, familja, detyrimet, etj gjithnjë të bëjnë të mendosh për një rrugë të shkurtër (disa ushtrime në shtëpi), që në fund del se nuk është një […]

Si të Çlironi Damarët e Ngrirë të Shpatullave dhe Qafës

Si të Çlironi Damarët e Ngrirë të Shpatullave dhe Qafës

Jemi në pranverë, stina tipike e paqëndrueshme ku dielli mashtrues zëvendësohet shumë shpejt nga erëra që të kthejnë brenda pak çastesh pas në stinën e dimrit. Është stina tipike e dhembjeve të qafës, ngrirjes së damarëve dhe ftohjeve të ndryshme. Ngrirja e shpatullës ose të […]

Pastroni Trupin me një Pije Plot Vitamina

Pastroni Trupin me një Pije Plot Vitamina

Nëse jeni të mbytur në punë, me shumë angazhime dhe nuk i merrni dot vitaminat e duhura gjatë ditës, provoni një pije të thjeshtë dhe të shpejtë. Jo vetëm ju detoksifikon, ndihmon në rënien në peshë por ju plotëson me dozën ditore të vitaminave që […]

Ushtrimet që Zgjasin Jetën

Ushtrimet që Zgjasin Jetën

Prej dekadash është provuar se aktiviteti fizik përmirëson ndjeshëm shëndetin, forcon kockat, ndryshon humorin dhe ju mbron nga sëmundjet kronike dhe ato të zemrës. Nëse nuk dini se si të nisni një aktivitet fizik, po ju japim disa hapa të thjeshtë se si të dilni […]

Uji Detox që Mund ta Bëni Fare Thjeshtë në Shtëpi

Uji Detox që Mund ta Bëni Fare Thjeshtë në Shtëpi

Mjaftojnë vetëm pak ingredientë për të bërë një ujë të shëndetshëm, detoksifikues dhe alkalin, ideal për shëndet të mirë dhe për të mbajtur larg sëmundjet. Në vitin 1931 fituesi i Çmimit Nobel, Dt. Otto Warburg zbuloi se 95% e të gjitha formave të kancerit mbijetojnë […]

Rrit Mirëqenien – Një Tjetër Arsye Pse të Bëni Yoga

Rrit Mirëqenien – Një Tjetër Arsye Pse të Bëni Yoga

Aftësia që ka yoga për të përmirësuar anën fizike dhe mendore janë arsyet kryesore pse duhet ta provoni patjetër atë. Ndryshimet do t’i vini re menjëherë, që në klasat e para pasi do të flini më mirë, do të ndiheni më energjikë, do të humbni […]