Mengjesi

Pija që ul Inflamacionin Menjëherë

Pija që ul Inflamacionin Menjëherë

Është e thjeshtë, freskuese dhe e shijshme. Për më tepër mund ta përshtasni sipas shijeve tuaja dhe ul inflamacionin aq e nevojshme në këtë periudhë. Bëhet fjalë për selinonë. Por para se të lexoni recetën duhet të keni parasysh se lëngu i selinosë ul tensionin […]

Petulla të Shijshme me Kefir

Petulla të Shijshme me Kefir

Nëse jeni në kërkim të një recete të re, të thjeshtë, të shijshme dhe mbi të gjitha të shëndetshme, e kemi diçka për ju. A keni provuar ndonjëherë petulla me kefir? Janë thjesht fantastike dhe mbi të gjitha të lehta dhe ju ndihmojnë në tretje […]

Petulla të Shpejta pa Miell

Petulla të Shpejta pa Miell

Kjo recetë petullash është jo vetëm e shijshme por edhe shumë e shpejtë për tu bërë. Mbi të gjitha ju mjaftojnë pak ingredientë dhe fëmijët do dashurohen me to menjëherë. Përbërësit 2 Banane të prera; 3 Vezë; 1 Lugë kafe kanellë; Pak kripë sipas dëshirës. […]

Freskia e një mëngjesi vjeshtor

Freskia e një mëngjesi vjeshtor

Një zgjedhje e mirë në mëngjes janë produktet e stinës. Një erëz që lulëzon në verë edhe vjeshtë si borziloku mund të përdoret shumë mirë në mëngjes. Idealja do të ishte që të jetë i freskët, por nëse keni punuar mirë gjatë verës dhe prodhimin […]

Mëngjesi i hekurt me spinaq

Mëngjesi i hekurt me spinaq

Nëse spinaqi hyn tek të preferuarit tuaj atëherë është një zgjedhje shumë e mirë për mëngjes. Bëhet kollaj dhe mund të përballojë një ditë të lodhshme pune. Një grusht spinaq e lemë për dy minuta të ziejë në ujë të valuar; E vendosim sipër dy […]

Kur e thjeshta, del më mirë

Kur e thjeshta, del më mirë

Mëngjes më të thjeshtë nuk ka. Bukë, djathë, domate, kastravec dhe një spec i vogël. Të gjitha perimet e gjalla, të gjitha vitaminat e mundshme të servirura me kaq lehtësi. Lyejmë me vaj ulliri dy feta të zeza buke integrale, thekër apo fshati; Bukët i […]