Dreka

Gogozhare Speciale për 30 Minuta

Gogozhare Speciale për 30 Minuta

Në këto ditë të ftohta dimri asgjë nuk shijon më shumë se një pjatë e ngrohtë groshë me turshi apo gogozhare të bëra vetë. Ju duhet vetëm pak kohë dhe përbërësit e duhur për pjatën më të shijshme të gogozhareve që keni ngrënë ndonjëherë. Përbërësit […]

Një Supë Krem Brokoli për të Lëpirë Gishtat

Një Supë Krem Brokoli për të Lëpirë Gishtat

Ka aq shumë receta supash sa nuk do të dilnin ditët e një viti të tërë. Por po ju japim një recetë unike: të shpejtë, super të shëndetshme dhe e përshtatshme edhe për veganët. Për 4 persona ju nevojiten: 2 brokoli të vogla; 3 patate […]

Një Sallatë Unike për të gjithë Javën

Një Sallatë Unike për të gjithë Javën

Merrni më të mirën e çdo stine. Në këtë periudhë, nuk ka më të freskët dhe të shijshme sesa perimet si kungulli, specat e të gjitha ngjyrave dhe patëllxhanat. Më poshtë po ju japim një ide për një sallatë të cilën mund ta përdorni përgjatë […]

Përballoni të Ftohtin me ‘Sallatën e Dashurisë’

Përballoni të Ftohtin me ‘Sallatën e Dashurisë’

Me vetëm dy përbërës dhe pak fantazi mund të kompozoni një sallatë fantastike në këtë periudhë. Pse jo të përfshini edhe fëmijët në përgatitje, jo vetëm që do të argëtohen por do ta shijojnë dhe nuk do të bëjnë naze në konsumimin e saj. Zgjodha […]

Është Koha e Bizeleve, Pse të Mos i Shfrytëzojmë

Është Koha e Bizeleve, Pse të Mos i Shfrytëzojmë

  Nëse nuk e keni gjetur se çfarë të gatuani për drekë, bizelet tashmë mund të përfshihen në mënunë tuaj. Është koha e tyre, dhe bizelet e para sapo kanë dalë, më të shijshme dhe të ëmbla se kurrë. Por ndoshta nuk e dini se […]

Të Shijshme dhe Plot Përfitime, Si të Gatuajmë Kungulleshkat

Të Shijshme dhe Plot Përfitime, Si të Gatuajmë Kungulleshkat

Përpara se t’ju japim disa receta fantastike dhe mënyra ku ti përdorni kungulleshkat, po ju shpjegojmë se çfarë përmbajnë ato dhe pse duhet t’i shtoni sa më shumë në dietën tuaj të përditshme. Përmbajnë shumë vitaminë C dhe janë të pasur me anti-oksidantë që ju […]