Tema Kryesore

Ushqimet më të mira për të Parandaluar Kancerin e Gjirit

Ushqimet më të mira për të Parandaluar Kancerin e Gjirit

Në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, përveç kontrollit mjekësor, të gjitha femrave, dhe jo vetëm, ju duhen edhe disa këshilla për ta mbajtur sa më larg këtë sëmundje. Më poshtë po ju japim një listë të plotë të fruta/perimeve që përmirësojnë shëndetin e […]

Përballoni Gripin me Çajin e Lules së Limonit

Përballoni Gripin me Çajin e Lules së Limonit

Nëse një fermere nga fshatrat e Tiranës nuk do të më kishte ofruar një çaj me lulen e limonit nuk do ta kisha zbuluar kurrë as shijen e mrekullueshme as nuk do të përfitoja nga vlerat e panuërta të kësaj luleje. Një filxhan çaj të […]

Merrni Dozën e Duhur të Hekurit me Japrak me Spinaq dhe Shumë Erëza

Merrni Dozën e Duhur të Hekurit me Japrak me Spinaq dhe Shumë Erëza

Bëni një darkë ndryshe për veten dhe fëmijët me japrakë të thjeshtë me erëza dhe spinaq. Gjethet e rrushit, që gjenden kollaj në treg në këtë periudhë kanë dozën e duhur të hekurit dhe kombinuar me spinaqin do t’ju japin fuqinë e duhur që ju […]

Dy Vitaminat Kyçe që ju Mbrojnë nga Covid-19

Dy Vitaminat Kyçe që ju Mbrojnë nga Covid-19

Imuniteti është e vetmja armë që keni për tu mbrojtur nga viruset, përfshirë edhe Covid-19. Të gjithë ekspertët janë në një mendje përsa i përket vitaminave kyçe që një sistem imunitar duhet të ketë për të qenë në gjendje të përballojë viruset e ndryshme stinore. […]

Vaji më i Mirë Antiviral – Përdorimi

Vaji më i Mirë Antiviral – Përdorimi

Vaji i rigonit prej vitesh përdoret si një kurë natyrale për infeksionet respiratore, kancerin e mushkërive, dizanterinë, inflamacionin kronik dhe infeksionet urinare. Në shumë shtete, naturopatët e përdorin në vend të antibiotikut duke njohur mirë efektet e mrekullueshme të këtij vaji dhe vitaminat e mineralet […]

Ushqimet më të Mira për Mushkëritë

Ushqimet më të Mira për Mushkëritë

Përveç ambientit, dieta ushqimore luan një rol të rëndësishëm në shëndetin e mushkërive. Në kohën kur mushkëritë na duhen sa më të shëndetshme, po ju zbulojmë disa prej ushqimeve që përmirësojnë ndjeshëm shëndetin e traktit respirator. Mollët Një mollë në ditë jo vetëm që mban […]