Përdorni këtë Përzierje në vend të Antibiotikut

Përdorni këtë Përzierje në vend të Antibiotikut

Antibiotikët janë barnat më të përshkruar gjatë dimrit, veçanërisht për njerëzit që bien pre shpejt të virozave dhe infeksioneve të ndryshme.

Por përpara se të ndalni vrapin në farmaci, provoni një përzierje të thjeshtë dhe ekonomike.

Mjaltë me tumerik: antibiotiku që ju duhet dhe funksionon për dhjetëra infeksione. Jo vetëm nutricionistët por edhe doktorët nuk mund të mohojnë përfitimet e mahnitshme nga një përzierje e tillë. Këto dy superushqime sëbashku luftojnë si një antibiotic:

Ftohjen;

Gripërat e stinës;

Infeksionet;

Inflamacionet e ndryshme në trup; dhe

Aknet.

Si ta përgatisni/ doza

¼ gotë uji mjaltë

1 lugë kafeje tumerik.

Përziejini mirë dy ingredientët dhe lerini në temperaturën e dhomës.

Në rast infeksioni, viroze apo të ftohte, konsumoni 1 lugë çaji tre herë në ditë. Efektet nisin që ditën e dytë.

PS. Tumeriku është një erëz e sigurtë për tu përdorur, por gjithësesi jini të vemëndshëm pasi disa njerëz janë alergjikë ndaj tij.

Ndani me miqtë tuaj:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram