Ushqimet më të mira për të Parandaluar Kancerin e Gjirit

Ushqimet më të mira për të Parandaluar Kancerin e Gjirit

Në muajin e ndërgjegjësimit për kancerin e gjirit, përveç kontrollit mjekësor, të gjitha femrave, dhe jo vetëm, ju duhen edhe disa këshilla për ta mbajtur sa më larg këtë sëmundje.

Më poshtë po ju japim një listë të plotë të fruta/perimeve që përmirësojnë shëndetin e gjirit dhe siguron mbrojtje ndaj qelizave kancerogjene.

Boronica;

Spinaq;

Brokoli;

Arra;

Avokado;

Vaj ulliri;

Tumenik;

Patate e ëmbël;

Thjerrëza; dhe

Qiqra.

Nëse ju i konsumoni këto produkte në dietën tuaj të përditshme rreziku të prekeni nga ky kancer ulet ndjeshëm, veçanërisht nëse këtë dietë e shoqëroni me pak aktivitet fizik, peshë të shëndetshme dhe stres të reduktuar.

Ndani me miqtë tuaj:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram