Uji Detox që Mund ta Bëni Fare Thjeshtë në Shtëpi

Uji Detox që Mund ta Bëni Fare Thjeshtë në Shtëpi

Mjaftojnë vetëm pak ingredientë për të bërë një ujë të shëndetshëm, detoksifikues dhe alkalin, ideal për shëndet të mirë dhe për të mbajtur larg sëmundjet.

Në vitin 1931 fituesi i Çmimit Nobel, Dt. Otto Warburg zbuloi se 95% e të gjitha formave të kancerit mbijetojnë në një ambient acid dhe se kjo sëmundje e ka pothuajse të pamundur të zhvillohet në një ambient alkalin në një pehash ideal 7.5%.

Kjo është një arsye më shumë pse ta ktheni ujin që konsumoni çdo ditë në alkalin fare thjeshtë në shtëpitë apo zyrat tuaja.

Përbërësit

2 Litra ujë;

1 Limon;

½ Kastravec;

Pak rrënjë xhinxheri (sipas dëshirës);

½ Filxhani kafe mente e freskët.

Përgatitja

Limonin pastrojeni mirë dhe priteni në feta dhe hidheni në ujë;

Kastravecin pasi e keni pastruar mirë e prisni në feta dhe hidheni në ujë;

Po kështu, xhinxherin dhe gjethet e mentes pasi i keni pastruar.

Ju bëftë mirë.

Përfitimet nga uji alkalin

Përmirëson qarkullimin;

Zhduk refluksin dhe acidin e stomakut;

Hidraton;

Redukton sheqerin në gjak;

Pastron toksinat trupore;

Përmirëson shëndetin e kockave.

 

Ndani me miqtë tuaj:
Facebook
Facebook
YouTube
YouTube
Pinterest
Pinterest
Instagram